XX Niedziela Zwykła, B
19. sierpnia 2018 r.

  1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za zadbanie o czystość kościoła i salki oraz za kwiaty do ołtarzy.
  2. W ostatnim czasie na konto parafialne wpłynęła kwota 200 zł od rodziny ze Starej Wisły. Bóg zapłać!
  3. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu parafialnego: młodzieży, która uporządkowała nagrody, prowadziła loterię i zadbała o ozdobienie sceny, ofiarodawcom fantów i przedmiotów do licytacji, osobom, które zadbały o otoczenie kościoła i teren festynu oraz o miejsca do siedzenia, strażakom za obsługę balonu, tor przeszkód i pomoc na każdym, froncie, parafianom, którzy z własnych środków zakupili i przygotowali jedzenie a następnie ofiarnie je sprzedawali na festynie, wszystkim zaangażowanym w organizowanie atrakcji, zabaw, konkursów, obsługi muzycznej i konferansjerskiej, parafianom młodszym i starszym, którzy zaplatali girlandy. Dziękuję sponsorom: Gminie Miłoradz i GOKiSowi za łączne dofinansowanie w kwocie 1000 zł, które zostało przeznaczone na nagrody w zabawach i zakup nagrody głównej.
  4. W przyszłą niedzielę na godz. 16:00 zapraszam na spotkanie podsumowujące festyn.
  5. W poniedziałek wspominamy w kalendarzu św. Bernarda z Clairvaux, we wtorek św. papieża Piusa X, w środę Najświętszą Maryję Pannę Królową, w piątek św. Bartłomieja. 
  6. W niedzielę, za tydzień, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
  7. W dzisiejszym numerze m.in. ciekawe artykuły: o św. Jacku Odrowążu, o odchudzaniu się, a także o dobrotliwym wpływie kawy na koncentrację. Zachęcam do lektury!