XXI Niedziela Zwykła, B
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

26. sierpnia 2018 r.

  1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za zadbanie o czystość kościoła i za przyozdobienie kościoła kwiatami.
  2. W ostatnim czasie skarbnicy rejonu Osiedle zebrali ofiary w wysokości 435 zł. Bóg zapłać!
  3. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Monikę, we wtorek św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  4. W sobotę przypada 1 września: dzień pamięci ofiar II wojny światowej, a tym samym dzień modlitw o pokój na świece. W tym dniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, która rozpocznie nowy cykl nabożeństw pięciu pierwszych sobót. Pół godziny przed Mszą Św. różaniec, a po ewangelii medytacja różańcowa.
  5. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca września. Pół godziny przed Mszami wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji, o godz. 10:30 zmiana tajemnic różańcowych, zaś po Mszach będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów przyjazdu Pana Organisty.
  6. W przyszłą niedzielę poświęcę także tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych na Mszy Św. o godzinie 11:00.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu czeka na kandydatów pragnących podjąć studia filozoficzno-teologiczne w tym roku akademickim: II termin rekrutacji w dniu 12 września br. Szczegóły na stronie internetowej diecezji oraz seminarium.
  8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze m.in. ciekawe artykuły: o światowym spotkaniu rodzin z papieżem Franciszkiem w Irlandii, o szczycie klimatycznym w Katowicach, o sytuacji na rynku pracy w Polsce. Zachęcam do lektury!