XXII Niedziela Zwykła, B
02. września 2018 r.

  1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za zadbanie o czystość kościoła i salki oraz za kwiaty do ołtarzy.
  2. W ostatnim czasie skarbnicy zebrali 810 zł w rejonie Kończewice I i 1000 zł w rejonie Stara Wisła. Bóg zapłać ofiarodawcom i skarbnikom. Jednocześnie informuję, że z funkcji skarbnika Starej Wisły ustąpiła pani Krystyna Matera.
  3. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
  4. Jutro o godzinie 09:00 Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego (Mszy wieczornej nie będzie). Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Jednocześnie na prośbę Pana Dyrektora informuję, że w szkole są do odebrania darmowe podręczniki dla uczniów wszystkich klas, w związku z tym proszę jutro ze sobą wziąć plecaki bądź torby w celu zabrania podręczników ze szkoły.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca września. Pół godziny przed wieczorną Mszą Św. okazja do adoracji w intencji powołań.
  6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny u chorych od godz. 09:00. O 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Wszystkie dzieci (zwłaszcza ubiegłoroczne dzieci pierwszokomunijne), zachęcam do obchodzenia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Po Mszy w piątek będzie można odebrać książeczkę na pierwsze piątki.
  7. W sobotę obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Z tej okazji podczas Mszy św. poświęcę ziarno przeznaczone na zasiew.
  8. Ksiądz Sylwester zaprasza w najbliższą sobotę 8. września do Mątów Wielkich na godz. 17.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem przemiany serca.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Parafialne Dożynki. Msza dziękczynna za zebrane plony o godz. 13:00 (Nie będzie Mszy o 11:00).