XXVI Niedziela Zwykła, B
30. września 2018 r.

  1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła i salki oraz za kwiaty do ołtarzy.
  2. Zapraszam dzisiaj na spotkanie EReM na godz. 14:00, a dorosłych lektorów na 16:00.
  3. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach wielokrotnie zachęcała do odmawiania różańca. Idąc za Jej wezwaniem, zapraszam do wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa codziennie pół godziny przed Mszą św., czyli o 17:30.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, a także o nowe powołania o godz. 17.30.
  5. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzę od godz. 9:00, zaś od 17:00 okazja do adoracji i spowiedzi. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec o 17:30, podczas Mszy okazja do komunii wynagradzającej oraz medytacji różańcowej.
  7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca maja, pół godziny przed Mszami okazja do adoracji najświętszego Sakramentu, po Mszach będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów przyjazdu Pana Organisty, a 10:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim o św. Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można się wspiąć do nieba, a także o wizycie papieża Franciszka na Litwie i dieta dla seniora, czyli jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe.