XXVII Niedziela Zwykła, B
7. października 2018 r.

  1. Dziękuję parafianom z Kończewic za posprzątanie kościoła i salki oraz za kwiaty do ołtarzy. Dziękuję również pobożnym niewiastom za zmianę obrusów w kościele.
  2. W ubiegłym tygodniu na konto parafialne wpłynęła ofiara 200 zł od rodziny z Kończewic. Bóg zapłać.
  3. Również w zeszłym tygodniu parafia otrzymała zwrot części kwoty za ukradzione przed kilku laty rynny. Zgłosił się jeden winowajca i pokrył zasądzoną kwotę. Pozostało jeszcze trzech…
  4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, ofiary składane przed kościołem przeznaczone są na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
  5. Trwa miesiąc październik. Różaniec codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Różaniec dla dzieci i młodzieży we wtorek i piątek o g. 17.30.
  6. W poniedziałek rusza wymiana okien na plebanii. Potrzebuję pomocy przy usunięciu luksfer, gdyż wykonawca tego nie zrobi. Osoby gotowe pomóc proszę o kontakt po Mszy Św.
  7. Jutro na godz. 19:00 zapraszam na drugą katechezę dla dorosłych. Będzie ona o modlitwie liturgicznej.
  8. Za tydzień w niedzielę obchodzimy w Polsce Dzień Papieski. Przy drzwiach kościoła – zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera utalentowanych młodych ludzi.
  9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o naczelniku państwa Polskiego Józefie Piłsudskim, a także o trwającym w Rzymie synodzie biskupów na temat młodzieży. Ponadto jako dodatek film pt. „Sprawa Chrystusa”.