XXX Niedziela Zwykła, B
Rocznica Poświęcenia Kościoła
28. października 2018 r.

 1. Dziękuję parafianom z Kończewic za zadbanie o czystość kościoła i salki katechetycznej oraz za udekorowanie świątyni.
 2. Z rejonu Osiedle zostały zebrane ofiary w wysokości 440 zł. Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj w nocy nastąpiła zmiana czasu na zimowy. Msze Święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 17:00.
 4. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy alumna WSD w Elblągu – Damiana Winiarza z elbląskiego seminarium, który będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne na rok 2019. Kalendarze są cegiełką na funkcjonowanie naszego seminarium, za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać w imieniu alumnów i moderatorów seminarium.
 5. Zapraszam dzieci na spotkanie EReMu dzisiaj na godz. 14:00.
 6. W tym tygodniu przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, zaś dzień później wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. We Wszystkich Świętych Msze Święte o godz. 9:00 i 12:00. Po Mszy o godz. 12:00 procesja na cmentarzu. W Dzień Zaduszny – 2go listopada, Msze Św. o godz. 11:00 i 18:00. W tym dniu pół godziny przed wieczorną Mszą Św. zapraszam na Nieszpory za zmarłych.
 7. Dzień Zaduszny to także pierwszy piątek miesiąca listopada. Chorych odwiedzę wyjątkowo od godz. 8:00. Od 17:00 do 17:30 okazja do spowiedzi.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca pół godz. przed Mszą różaniec (wyjątkowo zamiast Koronki) połączony z wypominkami. Na Mszy Św. medytacja różańcowa.
 9. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła. Za zmarłych będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia 15 min. przed Mszami w miesiącu listopadzie.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela listopada. Pół godziny przed Mszami okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, o 10:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zaś po Mszach będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
 11. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego.