Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, B
25. listopada 2018 r.

  1. Dziękuję parafianom ze Starej Wisły za posprzątanie kościoła i salki oraz za ofiarę 100 zł w miejsce kwiatów przeznaczoną na świąteczny wystrój kościoła.
  2. W ostatnim czasie wpłynęła kwota 100 zł od rodziny z Kończewic, Bóg zapłać za ofiarę.
  3. W sklepach w Kończewicach i w Starej Wiśle, podobnie jak w zeszłym roku, można pomóc świętemu Mikołajowi, który nawiedzi naszą parafię 6 grudnia. Do specjalnie przygotowanych skrzynek można włożyć dodatkowo zakupione słodycze. W przyszłą niedzielę dzieci w kościele zostawiają jednego buta, którego odbiorą po Mszy Św. wieczornej 6 grudnia.
  4. Kończy się miesiąc listopad, ostatnie wypominki w piątek o godz. 16:45.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, zapraszam pół godziny przed Mszą na różaniec, a na Mszy św. medytacja różańcowa.
  6. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty, pół godz. przed Mszami okazja do adoracji i zmiana tajemnic różańcowych o 10:30.
  7. Także w przyszłą niedzielę skarbników naszej parafii zapraszam po odbiór opłatków na plebanię na godz. 16:00.
  8. W tym gościu niedzielnym: Kalendarz na rok 2019, głos w dyskusjach o szczepionkach – pomagają, czy szkodzą, papież naszej niepodległości – czyli o papieżu Benedykcie XV, który ufał w odrodzenie Polski i zawdzięczamy mu maksymę Polonia semper fidelis.