IV niedziela adwentu, C
23. grudnia 2018 r.

  1. W kościele mamy już świąteczną dekorację. Serdecznie dziękuję panom, którzy ścięli, przywieźli i osadzili choinki, a także ofiarodawcom drzewek. Dziękuję osobom, które zaangażowały się w udekorowanie kościoła i uzupełnienie ozdób. Dziękuję również paniom, które zmieniły obrusy na ołtarzach.
  2. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji rozprowadzania opłatka. Gdyby ktoś jeszcze opłatka nie posiadał można go dzisiaj nabyć w zakrystii. Są również dostępne świece Caritas w cenie 8 zł.
  3. W zeszłym tygodniu na konto parafialne wpłynęła ofiara w wysokości 200 zł od rodziny z Kończewic. Bóg zapłać.
  4. Jutro ostatnie roraty. O godz. 6:30 Msza Św., po której będzie można zabrać do domu światło zapalone w Betlejem. Gdyby jednak ktoś na roraty nie dotarł, to od godz. 8:00 ministranci będą rozprowadzali światło po domach w naszej parafii.
  5. W poniedziałek wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zachęcam do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. W tym dniu pod żadnym pozorem nie spożywajmy alkoholu.
  6. Pasterka w Noc Bożego Narodzenia o godz. 24:00. Pół godziny przed pasterką tradycyjnie zapraszamy na jasełka w których wystąpią dzieci z naszej parafii.
  7. W pierwszy i drugi dzień Świąt Msze Św. według porządku niedzielnego, czyli o 09:00 i 11:00.
  8. Do nabycia jest nowy, podwójny numer Gościa Niedzielnego, dzisiaj w cenie 8 zł, a w nim: Czy Jezus urodził się 25 grudnia? Którego roku? Czy rodzenie w stajni było dla współczesnych czymś szokującym? Na te i inne pytania odpowiada biblista ks. Józef Kozyra. Jako dodatek obrazek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole.