Chrzest Pański, C
13. stycznia 2019 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Starej Wisły za zadbanie o czystość kościoła i salki oraz za ofiarę 80 zł w miejsce kwiatów. Tym samym Stara Wisła kończy dyżur sprzątający, a o przejęcie go proszę mieszkańców Bystrza.
 2. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
 3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni:
  Poniedziałek  14.01  Kończewice 6 oraz 4e, 4d, 4c, 4b
  Wtorek           15.01  Kończewice 4h, 4g, 4f oraz 25b
  Środa             16.01  Bystrze – 39D-39A i do wału
  Czwartek       17.01  Bystrze – nieparzyste od końca (39-1)
  Piątek            18.01  Bystrze – parzyste od końca (40-2)
  Sobota           19.01  Kończewice – 6M-6A
 4. Spotkanie EReMu dzisiaj o godz. 14:00. Serdecznie zapraszam dzieci.
 5. Spotkanie lektorów naszej parafii dzisiaj o godz. 16:00.
 6. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 7. Za tydzień będziemy przed zbierali ofiary na ogrzewanie kościoła.
 8.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą męża za żonę oraz chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym sakramentem, a także o tym, jakie zawody znikną w niedalekiej przyszłości.