I Niedziela Wielkiego Postu, C
10. marca 2019 r

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
  2. Dziękuję mieszkańcom Bystrza za posprzątanie kościoła i salki oraz za ofiarę 110 zł w miejsce kwiatów.
  3. W zeszłym tygodniu na konto parafialne wpłynęły ofiary w wysokości 50 zł z Bystrza oraz 200 i 300 zł z Kończewic. Dziękuję także za wszystkie ofiary złożone osobiście i na konto parafialne na zakup drogi krzyżowej.
  4. Dzieci zapraszam na spotkanie EReMu dzisiaj na godz. 14:00.
  5. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16:30, gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00 (dzisiaj wyjątkowo o 10:30).
  6. W tym roku rekolekcje parafialne rozpoczniemy w III niedzielę Wielkiego Postu. Wygłosi je ksiądz Wojciech Świderski SAC, który posługuje w Osadzie Jeziornej. O zadbanie o rekolekcyjny stół proszę parafian ze Starej Wisły.
  7. Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
  8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o powołaniu instytucji sędziów pokoju, którzy mogliby zmienić polski wymiar sprawiedliwości, a także o dialogu małżeńskim i o tym czym jest tzw. post Daniela.