IV Niedziela Wielkiego Postu, C
31. marca 2019 r.

 1. Zakończyliśmy nasze parafialne rekolekcje. Dziękuję wszystkim paniom ze Starej Wisły, które podjęły się przygotowania posiłków dla księży.
 2. W ostatnim czasie zostały zakupione 2 ornaty. Używany dzisiaj ornat różowy a także ornat maryjny.
 3. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za wyznaczenie dyżurów oraz za posprzątanie kościoła i salki a także za ofiarę 150 zł w miejsce kwiatów.
 4. Dziękuję panom rolnikom, którzy podjęli się wywiezienia odpadów z kompostownika.
 5. W zeszłym tygodniu na cmentarzu pojawił się trzeci pojemnik oznaczony jako odpady biodegradowalne. Proszę o wrzucanie do niego tylko niezmieszanych odpadów organicznych. Pojemnik ten jest wystawiony na próbę. W zależności od stopnia naszej troski o segregację śmieci być może zastąpi on kompostownik.
 6. Spotkanie EReMu dzisiaj o godz. 14:00. Zapraszam dzieci.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja i modlitwa w intencji powołań w czwartek o godz. 17:30. Odwiedziny u chorych w piątek od godz. 09:00, Adoracja możliwość spowiedzi i Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17:00. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 17:30 na wspólnym różańcu.
 8. W najbliższą sobotę 6 kwietnia 2019 o godz. 11.00 będzie także miało miejsce historyczne wydarzenie dla naszej diecezji. W katedrze elbląskiej święcenia biskupie przyjmie biskup nominat Wojciech Skibicki. Do udziału w tej uroczystości zaprasza ks. biskup Jacek Jezierski – biskup elbląski. Biskupa Nominata otoczmy naszą serdeczną modlitwą.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela kwietnia. Możliwość adoracji pół godziny przed Mszami Św. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o 10:30. Po Mszach będziemy zbierać ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
 10. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalającą w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Najbliższa nam trasa to Malbork – Mątowy Wielkie o długości 40 km. EDK wyruszy z Parafii Miłosierdzia Bożego w Malborku w nocy 12-13 kwietnia. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej oraz zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl.
 11. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in. o darze rozeznawania duchów ważnym w dobie fałszywych newsów i hejtu a także 16-stronicowy dodatek „Ziołowa Apteczka”, a w nim m.in. o tym, jak odtruć organizm po zimie.
 12. Od jutra wracają Msze Św. w tygodniu o godz. 18:00.