V Niedziela Wielkiego Postu, C
7. kwietnia 2019 r.

  1. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za posprzątanie kościoła i salki oraz za ofiarę 120 zł w miejsce kwiatów.
  2. Dziękuję ofiarodawcom słodyczy na nagrody dla dzieci.
  3. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
  4. Dzieci zapraszam na spotkanie EReMu dzisiaj na godz. 14:00.
  5. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:00.
  6. W tym tygodniu odbędzie się droga krzyżowa, podczas której przejdziemy przez naszą parafię. W tym roku pójdziemy przez Starą Wisłę. Początek w piątek o godz. 19:00 na początku Starej Wisły od strony Kończewic.
  7. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Na obu Mszach Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.
  8. Dziś w Gościu Niedzielnym artykuły związane ze święceniami nowego biskupa pomocniczego diecezji elbląskiej – bp. Wojciecha Skibickiego; o pastorale, o herbie biskupim. Jako dodatek film Ignacy Loyola.