Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, C
22. kwietnia 2019 r.

  1. Dziękuję za złożone ofiary z rejonu Kończewice I: 1080 zł na kościół i 570 zł na świąteczną dekorację. Ponadto ofiarodawca z Tczewa przekazał na rzecz parafii 400 zł.
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i salki mieszkańcom Osiedla oraz za ofiarę 70 zł w miejsce kwiatów.
  3. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Triduum Paschalnego: panu kościelnemu za jego nieustającą czujność i ofiarność, scholii żeńskiej (chociaż w tym roku po części także męskiej), która swoim śpiewem upiększała przeżywane treści, panu organiście, młodzieży starszej i młodszej zaangażowanej w przygotowanie ciemnicy i grobu, służbie liturgicznej, za wzorową oprawę liturgiczną, strażakom z OSP, którzy czuwali przy grobie i ustawili dodatkowe krzesła oraz wszystkim osobom zaangażowanym w tak piękne przystrojenie kościoła. Dziękuję także paniom, które w ciągu roku dbają o obrusy na ołtarzach, za to że wspólnymi siłami udało się wykonać dwa komplety obrusów na ołtarze, ten który widzimy obecnie, a także obrusy maryjne.
  4. Codziennie w tym tygodniu zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15:00 w związku z trwającą nowenną przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  5. Dzisiaj ofiarami przed kościołem wspieramy katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.
  6. W imieniu swoim, a także ks. Piotra Łatacza, który głosił nam adwentowe rekolekcje, zapraszam do sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju w dniu 27 kwietnia br., gdzie odbędą się uroczystości ku czci patrona naszej diecezji. Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 14.00.
  7. Za tydzień II Niedziela Miłosierdzia. Przy drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka na potrzeby Caritas diecezji elbląskiej.
  8. Do nabycia jest świąteczny numer Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł.