VI Niedziela Wielkanocna, C
26. maja 2019 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła i salki oraz za przyozdobienie świątyni.
 2. Serdecznie dziękuję życzliwej parafiance za uzupełnienie zapasów słodyczy na nagrody dla dzieci.
 3. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
 4. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 5. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. Jest to także czas święcenia pól. Rolników, którzy pragną powierzyć swoją pracę i uprawy Panu Bogu proszę o osobisty kontakt.
 6. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia także zapraszam na ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Majowe. Rozpoczniemy je o godz. 17:00 a zaśpiewa na nim Chór św. Brata Alberta z parafii Gdańsk Przymorze.
 7. 1. czerwca wraz z młodzieżą naszej parafii ruszamy na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. W autokarze wciąż są jeszcze miejsca, zachęcam do udziału. Spotkanie informacyjne w sprawie wyjazdu będzie jutro o godz. 19:00.
 8. W tym dniu ks. Wojciech zaprasza całe rodziny do Osady Jeziornej na festyn z okazji Dnia Dziecka. Rozpoczęcie o godz. 12:00.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca pół godziny przed Mszami okazja do adoracji, o 10:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zaś po Mszach będziemy zbierać ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
 10. W piątek w elbląskiej katerze zostało wyświęconych 2 diakonów, zaś wczoraj 5 kapłanów, którzy od 1. lipca rozpoczną pracę w parafiach naszej diecezji.
 11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w aktualnym numerze m.in.: W jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci, o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół mówi abp Wojciech Polak.