Real time web analytics, Heat map tracking

I Niedziela Adwentu, A
1. grudnia 2019 r.

  1. Rozpoczynamy okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele w środy o godz. 6.30 i w soboty o godz. 7:00. Na Roraty przynosimy lampiony. Tradycyjnie po roratach jest przewidziany poczęstunek w salce.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca grudnia. Adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a po Mszach zbierane są ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W pierwszy czwartek adoracja i modlitwa w intencji powołań o godz. 16:30. W piątek odwiedziny 
  4. u chorych od 9:00, zaś adoracja i okazja do spowiedzi od godz. 16:00. W sobotę pamiętajmy o oddaniu czci Niepokalanemu Sercu Maryi przez komunię świętą, różaniec i medytację nad tajemnicą różańcową.
  5. Za tydzień przy drzwiach kościoła zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  6. Także za tydzień będziemy gościli w naszej parafii Chór św. Brata Alberta z parafii Gdańsk Przymorze,, który zaśpiewa na Mszy o godz. 11:00.
  7. Przeżywajmy Adwent z lekturą „Gościa Niedzielnego”, który proponuje na ten czas tematy związane z osobą kard. Stefana Wyszyńskiego. W dzisiejszym numerze znajdziemy także: relację z podróży papieża Franciszka do Tajlandii i Japonii oraz artykuł o tym, dlaczego Polki coraz częściej wybierają rodzime firmy odzieżowe. Zachęcam do lektury!