Real time web analytics, Heat map tracking

II Niedziela Adwentu, A
8. grudnia 2019 r.

  1. Dziękuję mieszkańcom Bystrza za posprzątanie kościoła i salki oraz za ofiarę 120 zł w miejsce kwiatów.
  2. W ostatnim czasie zostały zebrane ofiary w rejonach Osiedle – 485 zł i Kończewice I – 1150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i skarbniczkom.
  3. W piątek rozdaliśmy 60 paczek dzieciom z naszej parafii. Serdecznie dziękuję ofiarodawcom, którzy włączyli się w akcje przygotowania paczek, a także młodzieży, która je spakowała.
  4. Dzisiaj nie ma spotkania EReMu, ale dzieci zapraszam na próbę jasełek na godz. 18:00 w salce parafialnej.
  5. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Zapraszam na Roraty środę na 6:30 i w sobotę na 7:00.
  6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu 15 grudnia i potrwają do wtorku. Rekolekcje wygłosi ks. dr Tomasz Borkowski, wykładowca Pisma Świętego w łomżyńskim seminarium. Tematem rekolekcji będzie pytanie: „Czy Jezus jest mi do czegoś potrzebny”? O zadbanie o stół rekolekcyjny proszę mieszkańców Kończewic.
  7. Za tydzień będą również rozprowadzane wigilijne świece Caritasu w cenie 8 zł.
  8. Z naszego kościoła chwilowo zniknęło epitafium ks. Lemkowskiego. Za zgodą ks. Biskupa zostało ono wypożyczone przez muzeum we Fromborku i będzie elementem wystawy na temat malarstwa portretowego. Jednocześnie zostanie poddane zabiegom konserwatorskim.
  9. Obchodzimy dziś w Kościele w Polsce XX. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy drzwiach kościoła składamy ofiary na ten cel. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości wobec misjonarzy oraz wspólnot parafialnych na Syberii, Ukrainie, Kazachstanie, czy w innych miejscach na Wschodzie.
  10. Dziś w „Gościu Niedzielnym”: o domku Maryi w Loretto przeniesionym z Ziemi Świętej przez anioły lub krzyżowców, a także o Europejskim Spotkaniu Młodych, które odbędzie się na  roku we Wrocławiu. Zachęcamy do lektury!