Ofiarowanie Pańskie, A
2. lutego 2020 r.

  1. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za posprzątanie kościoła i salki oraz za kwiaty do ołtarzy. Na tablicy ogłoszeń wisi już nowy grafik dyżurów.
  2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
  3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Przed mszami okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, zaś przy drzwiach kościoła można złożyć ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
  4. Dzisiaj nie ma spotkania EReMu.
  5. Lektorów naszej parafii zapraszam na kawę i ustalenie dyżurów dzisiaj na godz. 16:00.
  6. Jutro zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie o godz. 18:00.
  7. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Błażeja – po Mszy św. błogosławieństwo z prośbą o zachowanie od chorób gardła; we wtorek św. Agatę – po Mszy św. błogosławieństwo chleba ku czci świętej.
  8. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek okazja do adoracji w intencji powołań o godz. 16:30, w pierwszy piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00, zaś o 16:00 okazja do adoracji i spowiedzi.
  9. Zachęcam  do lektury „Gościa Niedzielnego”! W dzisiejszym numerze ciekawe artykuły o powołaniu do życia konsekrowanego, a także o tym, jak walczyć z nadwagą u nastolatków. W dodatku elbląskim znalazła się relacja z rekolekcji, które prowadziłem w Osadzie Jeziornej a na których była także młodzież z naszej parafii.