VII Niedziela Zwykła, A
23. lutego 2020 r.

  1. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za posprzątanie kościoła i salki oraz za ofiarę 230 zł w miejsce kwiatów, za które dziękuję parze młodej.
  2. Spotkanie EReMu dzisiaj o godz. 14:00. Zapraszam dzieci.
  3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Msza w intencji trzeźwości we wtorek o godz. 17:00.
  4. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 8:00 i 18:00. Do wtorku można w przedsionku kościoła zostawić ubiegłoroczne palmy, które zostaną spalone na popiół.
  5. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
  6. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16:00.
  7. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w każdy piątek – o godz. 16.30. Gorzkie Żale w najbliższą niedzielę wyjątkowo o 15:00, w kolejne niedziele o 17:00.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja pół godziny przed Mszami, o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych. Przed kościołem wyjątkowo będziemy składać ofiary na pomoc pogorzelcom ze Stogów. Podejdźmy do tej sprawy solidarnie z wrażliwością i udzielmy takiej pomocy, jakiej sami w takiej sytuacji byśmy oczekiwali. Potraktujmy tę zbiórkę jako wielkopostną jałmużnę. Cechą zaś jałmużny jest to, że nie jest dawana z tego, co zbywa, ale musi zaboleć.
  9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o 12 obietnicach, które spłyną na czcicieli Serca Jezusa, o najnowszej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka dotyczącej Amazonii [Querida Amazonia – Umiłowana Amazonia], a także o Paolo Palumbo, człowieku który nie może samodzielnie oddychać ani mówić, a mimo to zaśpiewał na najsłynniejszym festiwalu włoskiej piosenki w San Remo.  Zachęcam do lektury!