I Niedziela Wielkiego Postu, A
01. marca 2020 r.

 1. Dziś obchodzimy w naszej ojczyźnie Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętamy o naszych bohaterach i przekazujemy tę pamięć młodemu pokoleniu.
 2. W ostatnim czasie na konto parafialne wpłynęły ofiary w wysokości 2.000 i 100 zł od rodzin z Kończewic. Bóg zapłać za ofiarność!
 3. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za posprzątanie kościoła i salki oraz za ofiarę 180 zł w miejsce kwiatów.
 4. Dzisiaj przed drzwiami kościoła zabieramy ofiary na pomoc pogorzelcom ze Stogów. Potraktujmy tę pomoc jako wielkopostną jałmużnę.
 5. Z tyłu kościoła za dobrowolną ofiarą można jeszcze zaopatrzyć się w zdrapkę wielkopostną, która podsuwa pomysły na owocne przeżywanie poszczególnych dni Wielkiego Postu.
 6. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale dzisiaj wyjątkowo o godz. 15:00 (za tydzień o 17:00), w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16:30.
 7. Pierwsze spotkanie chóru na Triduum Paschalne dzisiaj bezpośrednio po Gorzkich Żalach. Zapraszamy także nowe, chętne osoby, które mają słuch i głos.
 8. Powracają także próby Promyczków. Zapraszamy śpiewające dzieci i młodzież w piątek na godz. 15:30.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. W czwartek adoracja w intencji powołań od godz. 16:00, w piątek od godz. 9:00 odwiedziny u chorych, a od 16:00 okazja do adoracji i spowiedzi, w sobotę pół godziny przed Mszą św. różaniec, a na Mszy medytacja nad tajemnicą różańca.
 10. Za tydzień obchodzimy Niedzielę ad gentes  – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przy drzwiach kościoła będzie można złożyć ofiary na rzecz misji.
 11. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o poście jako praktyce duchowej, a także o tym, jak można usprawnić, wyćwiczyć i ulepszyć naszą pamięć. Zachęcam do lektury!