II Niedziela Wielkiego Postu, A
08. marca 2020 r.

 1. Dziś 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.
 2. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za posprzątanie kościoła i salki oraz za ofiarę 210 zł w miejsce kwiatów.
 3. W ostatnim czasie zostały zebrane w Starej Wiśle ofiary na kościół w wysokości 760 zł i na kwiaty – 410. Bóg zapałać ofiarodawcom i skarbniczkom.
 4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 3200 zł na pomoc dla pogorzelców ze Stogów. Pieniądze zostały już wręczone rodzinie. W jej imieniu przekazuję serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.
 5. Dziś przy drzwiach kościoła składamy ofiary na rzecz misji. Potraktujmy tę zbiórkę jako kolejną okazję do wielkopostnej jałmużny.
 6. Dzieci zapraszam na spotkanie EReMu dzisiaj o 14:00.
 7. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:00, Droga Krzyżowa w piątek o 16:30.
 8. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek o 16:00.
 9. W piątek zapraszam na nabożeństwo adoracji krzyża w duchu Taizé oparte na rozważaniu siedmiu ostatnich słów Jezusa na krzyżu. Zaproszenie kieruję szczególnie do młodzieży.
 10. W przyszły weekend w dniach 13-15 marca ks. Wojciech z Osady Jeziornej zaprasza na rekolekcje Spotkanie z Założycielem. Koszt 200 zł z noclegami i posiłkami. Kontakt i zgłoszenia pod numerem telefonu: 609 205 218.
 11. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze ciekawe artykuły: o tym jak się bronić przed koronawirusem, o kobietach – matkach które tak jak św. Monika wymodliły dar nawrócenia swoim dzieciom, o 80. rocznicy zbrodni katyńskiej. Zachęcam do lektury!