IV Niedziela Wielkiego Postu, A
22. marca 2020 r.

  1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie i wydezynfekowanie kościoła oraz za ofiarę 250 zł w miejsce kwiatów. Jest już nowy grafik dyżurów. Bardzo proszę o zapoznanie się z nim i poinformowanie sąsiadów.
  2. W ostatnim czasie na konto parafialne wpłynęła kwota 300 zł od parafian z Kończewic. Bóg zapłać za ofiarność.
  3. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  4. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.
  5. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 10:00 i 17:00. Dzień ten jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani w przedsionku kościoła mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je nam ks. Łukasz Golec, student KUL. Zgodnie z poleceniem biskupa rekolekcje tradycyjne są w naszej diecezji odwołane, w związku z tym tegoroczne wielkopostne ćwiczenia będą zamieszczane przez Ojca Rekolekcjonistę w internecie. Szczegóły w sobotę na stronie parafii i w przyszłą niedzielę w kościele.
  7. Przypominam o porządku uczestnictwa we Mszach Św.: Na Mszę sobotnią o 17:00 i niedzielą o 9:00 przychodzą mieszkańcy wsi Kończewice, na 11:00 mieszkańcy Starej Wisły i Bystrza, na 18:00 mieszkańcy Kończewic-Osiedla. Zachęcam do nawiedzania kościoła w ciągu dnia, codziennie jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 do 17:00.
  8. Bez zmian pozostają nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o 17:00 i Droga Krzyżowa w piątek o 16:30.
  9. Na jakiś czas został wstrzymany kolportaż „Gościa Niedzielnego” w formie papierowej. Najnowszy numer dostępny jest za darmo w internecie. Istnieje możliwość elektronicznej prenumeraty.