Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, A
12. kwietnia 2020 r.

  1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę 130 zł w miejsce kwiatów. Dziękuję także wszystkim osobom, które zadbały o wystrój kościoła na czas Triduum i Świąt, oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii poszczególnych dni.
  2. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. Niech radość z daru zbawienia, które nam ofiaruje Zmartwychwstały, gości w naszych domach i rozprasza mroki naszych lęków i niepokojów. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
  3. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte o godz. 9:00 i 11:00 będą transmitowane na parafialnym facebooku. Na Msze w nadchodzącym czasie zapraszam osoby, które zamawiały intencję, bądź w grafiku wpisane są na posługę liturgiczną.
  4. Przez cały tydzień w dni powszednie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą Świętą.
  5. Ks. Biskup elbląski ogłosił dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 19 kwietnia włącznie (Niedziela Miłosierdzia Bożego). Poleca, aby dla dobra własnego i bliskich przez czas epidemii modlić się i pozostawać w domu. Korzystajmy więc z transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych Mszy św. i nabożeństw.