Niedziela Miłosierdzia Bożego, A
19. kwietnia 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkance Kończewic, która z wczorajszej ekipy sprzątającej stawiła się jako jedyna, za posprzątanie kościoła i ofiarę 20 zł w miejsce kwiatów.
 2. W grafik sprzątania kościoła wdarł się błąd i nie został wyznaczony dyżur na najbliższą sobotę. Tego dnia zatem zapraszam osoby chętne do sprzątania z całej parafii.
 3. Dziękuję za wspieranie parafii wpłatami na konto: w ostatnim czasie od mieszkańców Bystrza i Kończewic wpłynęła łączna kwota 550 zł. Bóg zapłać.
 4. Od poniedziałku, 20 kwietnia, obowiązują urealnione przepisy określające liczbę uczestników nabożeństw w kościołach. Na każde 15 m2 powierzchni kościoła może w świątyni przebywać jedna osoba, co pozwala na obecność 28 osób w naszym kościele, wliczając w to księdza i osoby posługujące. W związku z tym od przyszłej niedzieli powraca dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 18:00 i rejonizacja:
  - na Mszę sobotnią o 18:00 i niedzielną o 9:00 zapraszam mieszkańców wsi Kończewice
  - na 11:00 mieszkańców Starej Wisły i Bystrza
  - na 18:00 w niedzielę mieszkańców Kończewic-Osiedla.
 5. Ks. Biskup elbląski przedłużył dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 24 maja włącznie (Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego) następującym osobom: chorzy, zagrożeni chorobą, przebywający na kwarantannie, pracujący w niedzielę, starsi, nie czujący się dobrze, a także ci, dla których nie wystarczy miejsca w świątyni. W dalszym ciągu w niedziele są transmitowane Msze Św. z naszego kościoła, zachęcam do uczestnictwa.
 6. Osoby, które korzystają z dyspensy i nie uczestniczą we Mszy św. a pragną przyjąć Komunię św. mogą przyjść do kościoła dzisiaj w godzinach od 16 do 17 i przystąpić do Komunii św. Komunia będzie udzielana mniej więcej co 10 minut 5 osobowym, lub mniejszym grupom.
 7. W dalszym ciągu zapraszam na codzienną adorację od 17:00 do 18:00. Od 17:30 jest możliwość spowiedzi.
 8. We wtorek w szczególny sposób zapraszam rolników na Mszę Św. w intencji pomyślnej pogody.