III Niedziela Wielkanocna, A
26. kwietnia 2020 r.

  1. Dziękuję 2 paniom, które poza kolejką posprzątały wczoraj naszą świątynię.
  2. Dziękuję za ofiary na kościół składane osobiście i na konto parafii, w ostatnim czasie od mieszkańców Kończewic i Bystrza wpłynęła łączna kwota 400 zł. Bóg zapłać.
  3. Dziś Niedziela Biblijna inaugurująca Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce! Jeśli to możliwe - w naszych domach i rodzinach przed posiłkiem - odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.
  4. Zapraszam na adorację od poniedziałku do piątku od 17:00 do 18:00.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zgodnie z prawem kościelnym niemożność przyjęcia Komunii św. z racji epidemii w te dni, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk. Należy tylko później uzupełnić brakujące miesiące. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin u chorych, tego dnia od 17:00 okazja do spowiedzi. W sobotę zapraszam na różaniec o 17:30.
  6. Uroczystość NMP Królowej Polski obchodzimy w tym roku w najbliższą sobotę 2 maja. Z tej racji zapraszam na dodatkową Mszę św. o 10:00, po niej sprzątanie kościoła.
  7. Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. Jest to także pierwsza niedziela maja, w związku z tym zapraszam na adorację pół godziny przed Mszami. Po Mszach będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
  8. Przypominamy, że w związku z trwająca epidemią Ks. Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni. Pozostających w domach zachęcamy do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji, radio oraz internecie.
  9. W naszym kościele może przebywać na nabożeństwach 28 osób. Gdyby dla kogoś zabrakło miejsca, można uczestniczyć we Mszy przed kościołem, w przypadku większej ilości osób lub niesprzyjającej pogody dla "nadliczbowych" uczestników przed Mszą będzie udzielana komunia święta.
  10. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.