IV Niedziela Wielkanocna, A
03. maja 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie i wydezynfekowanie kościoła oraz za ofiarę 150 zł w miejsce kwiatów. Dziękuję również strażakom z Kończewic za uporządkowanie terenu wokół kościoła.
 2. W ostatnim czasie na konto parafialne wpłynęła łączna kwota 300 zł od mieszkańców Kończewic. Bóg zapłać.
 3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wciąż potrzeba księży do pracy w naszych wspólnotach, dlatego seminarium duchowne w Elblągu czeka na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi w ich sercach: pójdź za Mną!
 4. Jutro tj. 4 maja wspominamy św. Floriana – patrona strażaków, którym dziękujemy za ich służbę i poświęcenie. W środę przypada święto św. apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek – św. Stanisława – biskup i męczennika, patrona Polski. 
 5. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie na zakończenie adoracji czyli około 17:45. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach prosząc szczególnie o przezwyciężenie pandemii.
 6. Od przyszłej niedzieli następuję zmiana godzin Mszy w. dla poszczególnych rejonów parafii:
  • sobota 18:00 Stara Wisła
  • niedziela 9:00 Osiedle i Bystrze
  • niedziela 11:00 Kończewice
  • niedziela 18:00 Kończewice
 7. Z racji panującej pandemii uroczystości pierwszokomunijne zostają przełożone na niedzielę 27 września.
 8. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dziś ciekawe artykuły: „Kult Maryi - zdrowy i niezdrowy”, mówiący o tym, że Maryja chce przede wszystkim prowadzić wiernych do Jezusa, a nie koncentrować ich na sobie; o wolontariuszach w habitach, czyli o tym jak siostry zakonne i klerycy pomagają w czasie epidemii, a także o ziołach, które można uprawiać w domu lub przydomowym ogródku.