Zesłanie Ducha Świętego, A
31. maja 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła i za przyozdobienie świątyni kwiatami.
 2. Dziękuję za ofiarę 130 zł od rodziny z Kończewic i za ofiary przekazane na konto w łącznej kwocie 150 zł.
 3. Dziękuję parafianom z Kończewic za przycięcie żywopłotów przy plebanii.
 4. Od wczoraj nie obowiązuje limit osób na nabożeństwach w kościele, wciąż jednak należy mieć maseczki, lub w inny sposób zasłoniętą twarz.
 5. W miniony piątek w naszej diecezji został wyświęcony jeden diakon, zaś w sobotę, dwóch księży prezbiterów.
 6. Zapraszam lektorów naszej parafii na spotkanie przy kawie i ustalenie dyżurów lektorskich na kolejne miesiące dzisiaj o godz. 16:00 w salce parafialnej.
 7. W związku z przesunięciem I Komunii Świętej nastąpiła zmiana w grafiku sprzątania kościoła: w najbliższą sobotę zapraszam parafian, którzy byli wyznaczeni na 12. września (poprawka umieszczona na tablicy ogłoszeń).
 8. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Na zakończenie adoracji będziemy w miesiącu czerwcu modlić się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia modlimy za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Osoby chore, które pragną przyjąć komunię świętą, proszę o poinformowanie mnie o takiej potrzebie. Wizytę rozpocznę od godz. 9:00.
 11. Za tydzień w niedzielę o godz. 17:00 będzie dodatkowa Msza Św. w 15 rocznicę moich święceń kapłańskich, na Mszy będą obecni księża z mojego rocznika.
 12. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o dzieciach ogłoszonych przez Kościół świętymi i błogosławionymi, wywiad z wybitnym kardiologiem prof. Zembalą o pandemii, odmrażaniu gospodarki i wrażliwości rodzinnej, oraz przepis na deser truskawkowy. Zachęcam do lektury!