XIV Niedziela Zwykła, A
05. lipca 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie i wydezynfekowanie kościoła i za przyozdobienie go kwiatami.
 2. Bóg zapłać za ofiarę na kościół w wysokości 200 zł od rodziny z Kończewic.
 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Okazja do adoracji pół godziny przed Mszami, zaś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
 4. Od tego tygodnia nie będzie już codziennej adoracji.
 5. Dzięki staraniom grupy mieszkańców Kończewic pod kierownictwem pana Sławomira Zirry udało się stworzyć i wydać książkę o Kończewicach i ich mieszkańcach pod tytułem „To My Kończewice”. Celem wydania tej książki było spisanie historii ludzi i miejsc, aby ocalić je od zapomnienia i przekazać następnym pokoleniom. Każda rodzina w Kończewicach otrzyma bezpłatnie egzemplarz książki, warunkiem jest jej osobisty odbiór w sekretariacie szkoły od 3 sierpnia do 31 października. Po tym czasie pozostałe książki trafią do sprzedaży.
 6. Z racji wciąż realnego zagrożenia epidemicznego i braku zmiany przepisów sanitarnych co do zgromadzeń, w tym roku nie odbędzie się festyn parafialny w dniu odpustu.
 7. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o papieżu seniorze Benedykcie XVI i jego zmarłym bracie Georgu, o wojnie kulturowej tj. o obalaniu pomników w Ameryce Północnej w ostatnim czasie, a także o psach zaprzęgowych, które służyły człowiekowi znacznie wcześniej niż do te pory sądzili naukowcy. Zachęcam do lektury!

 

 

 

XIII Niedziela Zwykła, A
28. czerwca 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła i przyozdobienie go kwiatami.
 2. W ostatnim czasie na konto parafialne wpłynęła kwota 200 zł od rodziny z Kończewic. Bóg zapłać!
 3. Jutro [29 czerwca] przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane tego dnia na tacę – tzw. świętopietrze – przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17:00. We wtorek ostatnie nabożeństwo czerwcowe.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek adoracja i modlitwa w intencji powołań od godz. 17:00. W pierwszy piątek wizyta u chorych parafii od godz. 9:00 i możliwość spowiedzi od 17:00.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lipca. Pół godziny przed Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu, o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych a po Mszach będziemy zbierać ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
 7. Grupy pielgrzymkowe Pomezania Malbork i Zantyr Sztum zapraszają na wspólne spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się w najbliższy piątek, 3 lipca o godzinie 19:00 w domu parafialnym parafii św. Anny w Sztumie. W tym roku Elbląska Pielgrzymka Piesza wyrusza w warunkach ograniczeń sanitarnych. Całość pielgrzymki będzie liczyć do 150 osób.
 8. W dniach 5-11 sierpnia wyrusza także pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Zapisy i kontakt u ks. Krzysztofa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 515 154 250.
 9. W przyszłym tygodniu rozpoczynam rekolekcje dla młodzieży w Mątowach Wielkich. Gdyby ktoś miał zeszłoroczne weki, których zamierza się pozbyć aby zrobić miejsce na nowe, proszę o kontakt, chętnie je przyjmę.
 10. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o procesie beatyfikacyjnym ośmioletniej dziewczynki Anne-Gabrielle z Francji, o lekarstwie na koronawirusa, a także o kozach, które leczą, czyli o tym jak naukowcy z Niemiec zmodyfikowali genetycznie kozy, aby dawały mleko, w którego składzie będzie lek antynowotworowy. Zachęcam do lektury!

 

XI Niedziela Zwykła, A
14. czerwca 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę 90 zł w miejsce kwiatów, zaś młodej parze za przyozdobienie świątyni kwiatami.
 2. W Oktawie Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie na zakończenie Mszy Św., następnie litania do Serca Jezusowego i procesja wokół kościoła (Nie ma adoracji przed Mszą Św.).
 3. W czwartek na zakończenie Oktawy będzie poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litania i Zawierzenie się Sercu Jezusa po Mszy Św. przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
 6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: O Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie, o projektantce mody, która została zakonnicą a także jak zrobić domową herbatę z popularnych ziół.

 

 

XII Niedziela Zwykła, A
21. czerwca 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za zadbanie o czystość kościoła i salki oraz za kwiaty do ołtarzy.
 2. W ostatnim czasie w rejonie Osiedle zostały zebrane ofiary na kościół w wysokości 825 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i skarbnikom.
 3. Od ubiegłej niedzieli przestała obowiązywać dyspensa biskupa Jacka od obowiązku niedzielnej Mszy Św., zachęcam do mobilizowania swoich bliskich do uczestnictwa w Eucharystii. 
 4. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17:00. Litania do Serca Pana Jezusa na zakończenie adoracji.
 5. We wtorek przypada dzień ojca. Modlimy się o błogosławieństwo i siły dla wszystkich ojców, a także o światłość Bożą dla tych, którzy odeszli do wieczności.
 6. W środę obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim Solenizantom, a zwłaszcza ks. bp. Janowi Styrnie składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa, siły i pokoju serca.
 7. W czwartek (25 czerwca) wspominamy w liturgii bł. Dorotę z Mątów – patronkę diecezji elbląskiej, średniowieczną mistyczkę i pustelnicę. W wyniku trwających w jej czasach epidemii Dorota utraciła aż ośmioro swoich dzieci. Warto przyzywać jej wstawiennictwa w tym trudnym dla świata czasie.
 8. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły np. o praktyce pierwszych czwartków, piątków i sobót miesiąca, o orkiszu i innych starych zbożach wracających do jadłospisu, a także o tym, co trzeba zrobić, aby dzieci zaczęły interesować się tańcem, śpiewem, graniem na instrumencie, czyli szeroko pojętą muzyką. Zachęcam do lektury!

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, A
7. czerwca 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę 160 zł w miejsce kwiatów, zaś młodej parze za przyozdobienie świątyni kwiatami.
 2. Dziękuję za ofiarę 300 zł od rodziny z Osiedla i za ofiarę 100 zł na konto od rodziny z Bystrza.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zgodnie ze wskazaniami Ks. Biskupa Elbląskiego tego dnia po każdej Mszy odbędzie się procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła.
 4. Bardzo proszę, aby osoby, które w przyszłym tygodniu mają dyżur sprzątania, posprzątały kościół w środę przed Bożym Ciałem.
 5. Od piątku do czwartku następnego tygodnia Oktawa Bożego Ciała wraz z procesją po Mszy Św.
 6. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Na jej zakończenie modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś ciekawe artykuły: o uroczystości Bożego Ciała, o rycerzach codziennej pomocy – czyli o kawalerach maltańskich, a także o lotach człowieka w kosmos. Zachęcam do lektury!