III Niedziela Wielkanocna, C
05. maja 2019 r.

 1. Mieszkańcom Osiedla dziękuję za zadbanie o czystość kościoła i salki oraz przyozdobienie świątyni kwiatami. Tym samym Osiedle zakończyło swój dyżur, od najbliższej soboty proszę o przejęcie obowiązków przez mieszkańców Kończewic.
 2. Ofiary składane dzisiaj przed kościołem przeznaczone są na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
 3. Dziś Niedziela Biblijna! Jeśli to możliwe - w naszych domach i rodzinach przed posiłkiem - odczytajmy fragment Pisma świętego, może to być fragment dzisiejszej ewangelii (J 21, 1-19). Niech także przez cały tydzień Biblijny nie zabraknie sięgania do Słowa Bożego.
 4. Spotkanie EReMu dzisiaj o godz. 14:00.
 5. Lektorów zapraszam na kawę i ustalenie dyżurów na kolejne miesiące dzisiaj na godz. 16:00.
 6. Jeszcze przed wakacjami chciałbym rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas 8 podst. oraz 3 gimn. zapraszam w poniedziałek na godz. 19:00 na pierwsze spotkanie, które będzie jednocześnie zapisami na bierzmowanie.
 7. Jutro przypada święto św. apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, patrona Polski.
 8. Do uprzątnięcia świątecznej dekoracji zapraszam młodzież i chętne osoby w piątek na godz. 18:30.
 9. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy Świętej. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
 10. Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania.
 11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w dzisiejszym numerze m.in. Na czym polega kult Matki Bożej, a także o tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą.