XVII Niedziela zwykła, A
30. lipca 2017 r.

  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Liguoriego biskupa doktora Kościoła, w piątek św. Jana Marię Vianneya – kapłana.
  2. Nasz parafialny odpust chciałbym w tym roku połączyć z moim oficjalnym wprowadzeniem na stanowisko proboszcza oraz z piknikiem rodzinnym. Dzisiaj na godz. 18:00 zapraszam sołtysów, radnych i wszystkie osoby pragnące się włączyć w organizację tego wydarzenia do salki katechetycznej.
  3. Ofiary zbierane przez skarbników w miesiącu sierpniu przeznaczone będą na zorganizowanie odpustu parafialnego. Na stronie internetowej jest już podany aktualny numer konta parafialnego.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca sierpnia. W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą Święta i modlitwa o powołania oraz za powołanych. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00 – możliwość spowiedzi i adoracji, zaś o 17:45 nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  5. W przyszłym tygodniu ofiary złożone do puszek przed kościołem będą przeznaczone na pokrycie kosztów przyjazdu pana organisty.
  6. Ruszyła XXV Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam do modlitwy za pielgrzymów.
  7. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in. ciekawe artykuł o komiksowym wydaniu Biblii, a także o błogosławionych owocach drzemki.
  8. Dziękuję serdecznie rodzinom z Osiedla za zadbanie o czystość kościoła i kwiaty przy ołtarzach.